That's a lot of miles and Titans tend to be pretty thirsty.
That's going to cost you ~$35 just in gas each day, or ~$700 each month...lol.I have found a Titan I absolutely love! Now, I'm worried about spending that much money! haha. Am I buying a truck that is going to last me a while? I am driving back and forth to school. About 160 miles round trip daily. Anyone have any certain problems with these? Any info will be greatly appreciated!!
... 11-MPG right there, you'll be filling up with $50-$70 on gas daily...... Lift. black wheels and mudgrip tires...
You never fail to make me laugh man, I appreciate it. ROFLMFAO Classic.I say go for it. Put on a Road Armor bumper and winch. What could be a better long range commuter vehicle than a lifted 4x4 Titan with MTRs? Yeah, it will burn a little gas, but you can always cut back on groceries. Beans & rice is less than 25 cents per serving.